Do góry

 Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe autobusy miejskie
28 października 2022

Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe autobusy miejskie

Na zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej wypowiedział się Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Ekologia to wyzwanie XXI wieku. Na ważną rolę dbania o środowisko naturalne zwracali uwagę już starożytni. Arystoteles słusznie zauważył, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody już nie. Dzisiaj jesteśmy świadkami, że dbanie o planetę może odbywać się z zastosowaniem nowoczesnych technologii i zachowując wysoki komfort funkcjonowania naszych mieszkańców. Dziś jesteśmy świadkami historycznej chwili w dziejach miejskiej spółki.

W środę na ulice miasta wyjechało 6 hybryd marki Solaris. Cały plan zakłada zakup 32 autobusów, z czego 23 już są. W styczniu pojawi pojawi się 8 autobusów elektrycznych marki MAN, a w drugiej połowie listopada mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli korzystać z 9 nowoczesnych autobusów dieslowskich marki MAN. Nowe środki transportu to nie wszystko. Wraz z nimi krajobraz wokół Huty Celsa Ostrowiec wzbogacił się o nowoczesną bazę MZK oraz zmodernizowane ulice 11-go Listopada i Jana Samsonowicza.

Prezydent miasta zaznaczył również, że nowe autobusy w okresie świątecznym od 31.10 do 02.11.2022 roku będą kursowały za darmo na specjalnych liniach obsługujących nekropolie w Ostrowcu Swiętokrzyskim. Ponadto, w ramach współpracy z sąsiednimi gminami, hybrydy będą kursowały również do przystanków w gminach: Kunów, Ćmielów oraz Bodzechów.

Prezes MZK Sp. z o.o. Jarosław Kateusz oraz Dyrektor Techniczny Stanisław Choinka podziękowali prezydentowi za działania na rzecz miejskiego przewoźnika.

Na ten sukces pracowało wiele ludzi, jednak to decyzja Pana Prezydenta pozwoliła na wprowadzenie w życie tego przedsięwzięcia. Otrzymaliśmy nowoczesne autobusy, które zniwelują wszelkie bolączki dotyczące naszego starego parku samochodowego.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Prev Post

MON: Wspólnie uczcijmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (komunikat)

Next Post

ZPUE SA (32/2022) Zmiana udziału w ogólnej liczbie głosów w ramach nabycia akcji własnych ZPUE S.A.

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ