Do góry

 MON: Wspólnie uczcijmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (komunikat)
27 października 2022

MON: Wspólnie uczcijmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (komunikat)

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej informuje:

Oddaj hołd Bohaterom

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza wszystkich do wspólnego udziału w obchodach Narodowego Święta Nieodległości. Już 10 listopada na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie oddamy hołd bohaterom podczas uroczystego Capstrzyku o godz. 17.30. W tym samym miejscu spotkamy się 11 listopada, przed Grobem Nieznanego Żołnierza w południe rozpocznie się Uroczysta Odprawa Wart, a po niej złożenia wieńca przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Koncert Pieśni Patriotycznych. Od zmierzchu do północy na budynku Centralnej Biblioteki Wojskowej będzie można oglądać prezentację multimedialną poświęconą odzyskaniu Niepodległości i jej Bohaterom.

Wojskowa Gra Terenowa dla młodszych i starszych

Zachęcamy całe rodziny, klasy i grupy znajomych do udziału w Wojskowych Grach Terenowych. W 16 miejscowościach w całej Polsce żołnierze pokażą jak posługiwać się mapą i kompasem, zbudować schronienie, rozpalić ognisko, maskować się w terenie. Będzie można poćwiczyć ze znanym żołnierzem sportowcem, wygrać nagrody w quizie, a na zakończenie zjeść grochówkę. Znajdź miasto w swoim województwie i zgłoś się:

– dolnośląskie – Lubań

– kujawsko pomorskie – Toruń

– lubelskie – Chełm

– lubuskie – Gorzów Wielkopolski

– łódzkie – Zgierz

– małopolskie – Zakopane

– mazowieckie – Nowe Miasto nad Pilicą

– opolskie – Brzeg

– podkarpackie – Stalowa Wola

– podlaskie – Kolno

– pomorskie – Malbork

– śląskie – Lubliniec

– świętokrzyskie – Jędrzejów

– warmińsko Mazurskie – Giżycko

– wielkopolskie – Jarocin

– zachodniopomorskie – Stargard

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wspolnie-uczcijmy-104-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci

Odwiedź Muzea Wojskowe

Na żołnierski piknik 11 listopada od godziny 10.00 do 16.00 zaprasza Muzeum Wojska Polskiego. Oprócz wystaw czasowych i plenerowych, będzie można zobaczyć historyczne uzbrojenie, a także współczesny sprzęt wojskowy m.in. samochód opancerzony Oshkosh M- ATV oraz wielozadaniowy pojazd typu Humvee. Bezpłatnie będzie można także zwiedzić w tym dniu Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w godzinach 9.00-16.00, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w godzinach 10.00-16.00, ORP „Błyskawica” w godzinach 14.00-16.00, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, które organizuje Konkurs Muzealny w godzinach 10.00-16.00.

Zaśpiewaj wspólnie dla Niepodległej

O 13.30 11 listopada na Placu Piłsudskiego rozpocznie się Koncert Pieśni Patriotycznych, będziemy wspólnie śpiewać między innymi Legiony – Marsz Pierwszej Brygady – Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Podczas tych wyjątkowych dni chcemy w szczególny sposób podziękować żołnierzom za ochronę naszej wschodniej granicy. Dedykowany im będzie specjalny koncert 11 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wystąpią soliści, chór, balet i Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, gościnnie – żołnierze raperzy: Vito WS, Unikatos i Szosto. 11 i 13 listopada zapraszamy także na koncerty i do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w kościołach garnizonowych.

Weź udział w konkursach z nagrodami

Lokalne rozgłośnie radiowe wspólnie z MON organizują konkursy dla słuchaczy na temat Wojska Polskiego. Sprawdź swoją wiedzę i wygraj żołnierskie upominki m.in. notesy MON, koszulki, kubki, plecaki, pendrive-y, szalo-kominiarki, smycze, magnesy, wydawnictwa wojskowe, itp.

Obejrzyj nowe murale

W ramach akcji MON MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO odsłonięte zostaną kolejne murale: 10 listopada w Milanowie, 11 listopada w Radłowie, w Białym Borze, w Rudce, w Żaganiu, w Czersku, w Wyszkowie i 12 listopada w Rychwale.

Trenuj z wojskiem

12 listopada kolejna tura jednodniowych szkoleń dla dorosłych Polaków pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. W Toruniu, Ustce, Morągu, Hrubieszowie i Lęborku będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, wyżywienie oraz dobrze wykorzystany czas.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Prev Post

ZPUE SA (29/2022) Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej o zawarciu znaczącej umowy kredytowej

Next Post

Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe autobusy miejskie

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ