Do góry

 Ostrowiec Świętokrzyski: Na ul. Jana Samsonowicza i ul. 11-go listopada praca wre
25 lipca 2022

Ostrowiec Świętokrzyski: Na ul. Jana Samsonowicza i ul. 11-go listopada praca wre

Pozytywne wieści dotyczące inwestycji pojawiły się na spotkaniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego z Wicestarostą Powiatu Ostrowieckiego Andrzejem Jabłońskim.

Bardzo duża część prac jest już wykonana. Podziękowania należą się tutaj wykonawcy, ale także ostrowczanom za cierpliwość i zrozumienie wobec robót drogowych na tej ważnej arterii naszego miasta, która łączy Ostrowiec Świętokrzyski z największym pracodawcą w regionie świętokrzyskim, Celsą Hutą Ostrowiec – powiedział na spotkaniu Prezydent Miasta.

Prace są kontynuacją rozpoczętego przez samorząd miejski  I etapu projektu, obejmującego m.in. budowę bazy komunikacji miejskiej, zakup nowoczesnych autobusów, modernizacje przystanków, oświetlenia energooszczędnego, budowę infrastruktury park&ride oraz bike&ride.

II Etap obejmuje m.in.:

•    Przebudowę ul. 11-go Listopada (wraz z zatokami, oświetleniem energooszczędnym, buspasem, chodnikiem oraz ścieżką rowerową) na odcinku od ul. Jana Samsonowicza do ul. Ogrodowej.

•    Rozbudowę i przebudowę ul. Jana Samsonowicza (budowa ścieżki rowerowej, oświetlenia energooszczędnego, chodnika) wraz z rondem. Przebudowę odcinka ul. Samsonowicza prowadzącego na tzw. „pierwszą bramę huty” (z buspasem, oświetleniem energooszczędnym oraz ścieżką rowerową).

Samorząd Miejski wspomaga Powiat Ostrowiecki w realizacji projektu pomocą finansową w formie dotacji celowej wynoszącej 50% wkładu własnego Powiatu w realizacji zadań.

Generalnym wykonawcą robót jest firma TRAKT S.A.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Prev Post

ZBIÓR JABŁEK I GRUSZEK W HOLANDII (M/K) | Praca w mieście Kielce

Next Post

ZPUE SA (15/2022) Zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji ZPUE S.A.

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ