Do góry

 Ostrowiec Świętokrzyski: V Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych Klubu Sportowego „Rywal”
4 maja 2022

Ostrowiec Świętokrzyski: V Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych Klubu Sportowego „Rywal”

W jej trakcie poznano najaktywniejszych zawodników wybranych przez członków klubu. Z tego grona uczniowie placówki wskazali najlepszego sportowca 2021 roku.

W imieniu Prezydenta Miasta, udział w gali wzięła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Marta Woźnicka – Kuzdak.

– W dobie rozrywek multimedialnych i zanikania dobrych nawyków zdrowotnych każda promocja sportu jest okazją dla młodzieży do zapoznania się z aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Państwa inicjatywa jest także dużym wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Udział w imprezie buduje pewność siebie oraz wzbogaca ich życie o nowe umiejętności.

Gala sportowa, której jesteście Państwo organizatorami pokazuje też radość płynącą z samego uczestnictwa w aktywności fizycznej. Wsparcie drużyny i sprawiedliwe zasady gry mają wychowawczy wpływ na zachowanie podopiecznych w życiu codziennym.

Życzę Państwu, by ta inicjatywa na stałe wpisała się w kulturę sportową Ostrowca Świętokrzyskiego. Pragnę życzyć również Państwu, by dzisiejsze spotkanie do końca obfitowało w radosne emocje – życzyła organizatorom oraz uczestnikom w imieniu Prezydenta Miasta, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

Wśród nagród, uczestnicy dostali również upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta.

Na pełnej emocji i wzruszeń uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt Sportowiec Roku 2021 w trzech kategoriach. Po otwierającym galę występie Martyny Seremak przystąpiono do nagradzania sportowców.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Aktywni Sportowo 2021 – Martyna Seremak

Zawodniczka Roku 2021 – Wiktoria Kisiel

Zawodnik Roku 2021 – Dominik Nowak

Przyznano również nagrodę specjalną dla Krzysztofa Swata, zawodnika wykazującego największą aktywność sportową, reprezentującego klub na zawodach o randze regionalnej i ogólnopolskiej.

Galę zakończyła wspólna piosenka Queen „We are the champions”, którą przygotowali trenerzy, wolontariusze oraz przyjaciele Klubu Sportowego „Rywal”.

Organizatorami plebiscytu byli: Klub Olimpiad Specjalnych Rywal, Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie, Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS Źródło oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Współorganizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński, Członkowie Zarządu Powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz Radny Rady Powiatu Robert Rogala.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Znamy już najlepszą studentkę położnictwa w Polsce

Next Post

ECHO INVESTMENT SA (18/2022) Rekomendacja Zarządu w sprawie przeznaczenia zysku za rok obrotowy 2021 oraz wyznaczenia daty ZWZA

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ