Do góry

 Świętokrzyskie: bezpieczna przystań dla uchodźców dzięki Unii Europejskiej
25 maja 2023

Świętokrzyskie: bezpieczna przystań dla uchodźców dzięki Unii Europejskiej

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał prawie 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę mieszkań socjalnych dla uchodźców. Inwestycja ma zapewnić tym osobom lepsze warunki życia.

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski poinformował o zakończeniu konkursu na dofinansowanie mieszkań socjalnych dla uchodźców z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Miejscowości Oksa, Kielce oraz Stowarzyszenie Arka Nadziei i Caritas Diecezji Kieleckiej otrzymały unijne wsparcie w kwocie 4,7 mln zł, z czego całkowita wartość projektów sięga 5,9 mln zł.

„Beneficjenci przeprowadzą prace polegające na modernizacji i remoncie istniejących już lokali, które zostaną wyposażone w niezbędne meble i sprzęt AGD. Tak przygotowane mieszkania socjalne zostaną przekazane na potrzeby osób, które przybyły do Polski z Ukrainy w związku z toczącą się tam wojną” – powiedział, cytowany w komunikacie, marszałek województwa Andrzej Bętkowski. 

Marszałek podkreślił, że agresywna postawa Rosji wobec Ukrainy i napływ uchodźców zza wschodniej granicy do Polski, a także do regionu świętokrzyskiego, stworzyło wiele nowych wyzwań dla samorządu. 

Podczas spotkania marszałek wskazał, że wizyta uchodźców do Polski, w tym również do regionu świętokrzyskiego, jako konsekwencja działań Rosji na Ukrainie, przynosi wiele wyzwań dla samorządu. 

„Realizowane przez samorząd województwa świętokrzyskiego działania, które współfinansowane są z funduszy unijnych, to wyraz naszej solidarności z narodem ukraińskim” – powiedział Bętkowski.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Kontrola bezpieczeństwa na drogach – wzmożone nadzory w firmach transportowych z kapitałem wschodnim

Next Post

Innowacje w Samorządzie 2023: Odkrywamy Zwycięzców

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ