Do góry

 Projekty dotyczące efektywności energetycznej w świętokrzyskim ze wsparciem funduszy REACT-EU
8 grudnia 2022

Projekty dotyczące efektywności energetycznej w świętokrzyskim ze wsparciem funduszy REACT-EU

Jak podano w komunikacie urzędu, unijne wsparcie w wysokości 11,8 mln zł otrzyma Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na realizację projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach PZOZ w Starachowicach”. Projekt zakłada poprawę efektywności energetycznej sześciu budynków szpitala w Starachowicach poprzez wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej, montaż powietrznej pompy ciepła, wymianę dotychczasowego oświetlenia na bardziej efektywne LED-owe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

Środki finansowe trafią też do Ochotniczej Straży Pożarnej w Oblęgorku na termomodernizację remizy OSP. Na to zadanie przeznaczono z funduszy unijnych prawie 224 tys. zł. Jak wskazano w komunikacie, realizacja tego zadania przyczyni się nie tylko do znacznych oszczędności, ale poprawi także estetykę budynku.

„Ze względu na konieczność wykorzystania wszystkich dostępnych środków w ramach kończącej się perspektywy finansowej Unii Europejskiej, podjęliśmy decyzję o dofinansowaniu dwóch projektów w ramach Działania 12.1 Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej – REACT-EU” – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

„To nasza odpowiedź na pilne potrzeby naszego regionu związane z podnoszeniem efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii, a co za tym idzie – ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla środowiska” – dodał marszałek.

REACT-EU to dodatkowe środki finansowe zatwierdzone przez Komisje Europejską w ramach perspektywy 2014-2020, które umożliwią rozszerzenie działań tak, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii COVID-19. Środki z tego instrumentu finansowego muszą być wydatkowane do końca 2023 roku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Prev Post

ZPUE SA (37/2022) Zawiadomienie dotyczące zmiany stanu posiadania akcji ZPUE S.A.

Next Post

DROZAPOL-PROFIL SA (13/2022) Sprzedaż nieruchomości oraz maszyn i urządzeń przez Emitenta oraz Spółkę Zależną

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ