Do góry

 MI: Nagrody Ministra Infrastruktury w konkursie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021 (komunikat)
13 września 2022

MI: Nagrody Ministra Infrastruktury w konkursie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021 (komunikat)

– Ministerstwo Infrastruktury informuje:

13 września 2022 r. wręczono nagrody laureatom konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury podczas kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021.

W ciągu minionych 20 lat, 512 różnych jednostek samorządu terytorialnego brało udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, wykorzystując to narzędzie do rozpowszechniania idei aktywnej, multimodalnej mobilności. Wychodząc naprzeciw zmianom, które zachodzą w systemie transportowym, od 2022 r. kampania promowana będzie w Polsce jako Europejski Tydzień Mobilności.

Zrównoważona mobilność, w szczególności na obszarach aglomeracyjnych, to jedno z najważniejszych wyzwań, które stoją przed administracją rządową oraz samorządami. Projekty realizowane na poziomie krajowym, jak i lokalnym muszą obejmować zarówno kwestie związane z infrastrukturą, ale muszą również uwzględniać działania na rzecz trwałych zmian w preferencjach transportowych mieszkańców miast. Gratulujemy wszystkim laureatom osiągnięć w promocji i wdrażaniu zrównoważonej mobilności miejskiej. Bez wątpienia staranność w zaplanowaniu i przeprowadzeniu kompleksowych kampanii lokalnych świadczy o znaczeniu, jakie samorządy przykładają do kwestii transportowych, które mają istotny wpływ na jakość życia mieszkańców.Laureatami nagród w ubiegłorocznej kampanii ETZT zostali:

· Kielce – nagroda za najlepszą kampanię lokalną dla dużego miasta/gminy (powyżej 50 tys.). Z uwagi na staranność w zaplanowaniu i przeprowadzeniu kompleksowej kampanii w ciągu całego tygodnia działań oraz realizację filmu o tym, jakie środki transportu są najlepsze w dużym mieście oraz za wykazanie własnych działań w zakresie zmiany nawyków mieszkańców i pozyskanie szerokiej gamy partnerów wspierających promocję.

· Skawina – nagroda za najlepszą kampanię lokalną dla małego miasta/gminy (poniżej 50 tys. mieszkańców). Za podkreślenie walorów swojej miejscowości przy okazji promocji ETZT, starania na rzecz zmiany nawyków mieszkańców poprzez tworzenie odpowiedniej infrastruktury oraz wskazanie (poprzez organizowane konkursy) jak z niej korzystać;

· Brusy – nagroda za najbardziej innowacyjne wydarzenie. Za działanie, które odbiło się szerokim echem wśród lokalnej społeczności, promocję ETZT. Jednym z działań było zorganizowanie kreatywnego konkursu „Kreatywni Mobilni”, w którym zadaniem uczniów szkół podstawowych było (w zależności od kategorii wiekowej) wykonanie makiety pojazdu z produktów odpadowych (klasy 1-3), poprzez indywidualne skonstruowanie jeżdżącej makiety pojazdu z produktów odpadowych (klasy 4-5), aż do budowy przez zespoły uczniów klas 6-8 pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni (bez użycia silników spalinowych i elektrycznych).

· Województwo małopolskie – po raz drugi otrzymało wyróżnienie ETZT dla najbardziej aktywnego województwa, z uwagi na ilość rejestracji w stosunku do liczby jednostek samorządu terytorialnego (miasta/gminy) z terenu danego województwa. Wśród 256 miast, gmin i powiatów z Polski, które zarejestrowały udział w kampanii w 2021 r., 44 to uczestnicy z woj. małopolskiego.

Ministerstwo Infrastruktury, krajowy koordynator Europejskiego Tygodnia Mobilności, zaprasza do udziału w kampanii w bieżącym roku oraz udziału w kolejnej edycji konkursu „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022”.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/ministerstwo-infrastruktury-oglasza-konkurs-polskie-nagrody-europejskiego-tygodnia-mobilnosci-2022

Hasłem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności, który organizowany jest co roku od 16 do 22 września, to „Lepsze połączenia”. Motto oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc oraz transporcie towarów.

Finałem ETM jest Dzień bez samochodu, zaplanowany na 22 września.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mk/


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Prev Post

MI: program inwestycyjny dla przygotowań do budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa podpisany (komunikat)

Next Post

Karpacz’22: idealny model transferu nauki do biznesu zamienia się w kontrakty i faktury

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ