Do góry

 Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w ten weekend
3 października 2022

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w ten weekend

Chęciny np. zapraszają na wycieczkę po Centrum Nauki Leonardo da Vinci. „Zobacz fascynujące wystawy: Człowiek-niezwykła maszyna, Człowiek – trybik w machinie przyrody oraz Maszyny Leonarda. Poznaj wszystkie tajemnice ludzkiego ciała – sprawdź, na przykład, jak rozprężają się płuca i jaką rolę odgrywa w tym przepona. Prześledź działanie mechanizmu wdechu i wydechu” – zachęcają organizatorzy.

W Puławach będzie można zobaczyć wystawę prezentującą efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Na ekspozycji znajdą się zdjęcia m.in. z budowy drogi wojewódzkiej  Chodel-Kraśnik, budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie, ZOO w Zamościu, Placu Niedźwiedziego w Adamowie.  To – jak podają organizatorzy Dni Otwartych – tylko niewielki wycinek projektów, które zrealizowano bądź są jeszcze w trakcie realizacji ze środków z UE w województwie lubelskim.

Kielce zapraszają do odwiedzenia Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, gdzie przygotowano możliwość wykonania bezpłatnych, specjalistycznych badań. Będzie można sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi, czy stężenie glukozy, przeprowadzić analizę składu ciała.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje, że w regionie przygotowano ponad 400 wydarzeń w terenie. Będzie można wziąć udział w warsztatach, porozmawiać z ekspertami, odwiedzić parki, muzea, zamki, ogrody botaniczne, uczestniczyć w festynach, grach terenowych i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. A dla wytrwałych: koncerty i imprezy w plenerze. Dodatkowo, nie wychodząc z domu, będzie można wirtualnie zwiedzać obiekty, które otrzymały dofinansowanie unijne w całej Polsce.

Na stronie https://www.dniotwarte.eu/wydarzenia organizatorzy zamieścili wyszukiwarkę umożliwiającą znalezienie wydarzeń zaplanowanych na 7-9 października z poszczególnych województwach i miejscowościach.

DOFE 2022 to również rozstrzygnięcie dwóch konkursów: „Bliżej niż myślisz” i „Pokaż swój projekt”. To rywalizacja na najciekawsze filmiki nt. obiektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i finansowe. Wyniki obu konkursów będą opublikowane 9 października na stronie DOFE.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Przeżyj oszałamiający spektakl bijącej rekordy światowej trasy koncertowej Coldplay „Music Of The Spheres”

Next Post

20 milionów pasażerów więcej niż w ubiegłym roku – Polacy wracają do pociągów regionalnych

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ