Do góry

 Startuje „Europa okiem młodych” – konkurs literacki dla uczniów szkół średnich
16 listopada 2022

Startuje „Europa okiem młodych” – konkurs literacki dla uczniów szkół średnich

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy w dowolnym gatunku literackim lub dziennikarskim na temat osiągnięć Unii Europejskiej, możliwości, jakie stwarza młodym, szans, wspólnych wartości i bogactwa kulturowego oraz wyzwań, przed którymi stoi.

„Osiemnastka Polski w UE! Tak, to już 18 lat członkostwa naszego kraju we Wspólnocie. To podróżowanie bez granic, otwarte uniwersytety, nowe szanse edukacyjne, zawodowe, biznesowe, bezpieczeństwo i solidarność. Dostrzegasz te możliwości? Wiesz, jakie szanse czekają na Ciebie w Europie? A może sam/sama miałeś/aś już okazję uczyć się za granicą w ramach programu Erasmus+ i innych programów unijnych, odbyć staż w instytucjach unijnych i organizacjach międzynarodowych, pracować jako wolontariusz, wyjechać na wymianę uczniowską, zabrać głos jako obywatel Unii Europejskiej? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach i wrażeniach! Opowiedz o Europie młodych: jaka jest, jaka może i powinna być? Bardziej ekologiczna? Cyfrowa? Sprzyjająca włączeniu społecznemu? A może silniejsza i odważniejsza? Wsłuchująca się w głosy młodego pokolenia? Jesteśmy ciekawi, co myślicie, jako młodzi Europejczycy. Ludzie, którzy będą kształtować przyszłość Unii Europejskiej i przyczyniać się do pozytywnych zmian” – czytamy w komunikacie dotyczącym konkursu.

Pracę konkursową należy przesłać w postaci plików z rozszerzeniem .odt, .rtf, .doc lub .docx na adres: fundusze.media@sejmik.kielce.pl. W nazwie pliku powinno znajdować się godło/pseudonim Uczestnika, tytuł Pracy Konkursowej oraz gatunek literacki. Uczestnik może zgłosić do konkursu jeden własny, samodzielnie napisany utwór w dowolnej formie: np. opowiadania, wypracowania, felietonu, eseju, wywiadu itd. w języku polskim, który nie był wcześniej publikowany i nagradzany w innych konkursach. Objętość tekstu nie może przekroczyć 5 stron A4, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5 cm.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci czytników e-book oraz zestawy upominków.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin, można znaleźć na TEJ STRONIE.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Zmiana w sporcie – piłka ręczna wraca do gry

Next Post

ZPUE SA (35/2022) Ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ZPUE S.A. oraz treść projektów uchwał

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ