Do góry

 MAN Trucks and Bus Polska zakłada zakup i sprzedaż ponad 2 tys. pojazdów rocznie w nowym centrum
7 września 2022

MAN Trucks and Bus Polska zakłada zakup i sprzedaż ponad 2 tys. pojazdów rocznie w nowym centrum

Rynek ciężarowych pojazdów używanych dynamicznie rozwija się w Polsce od 2017 r. Rok 2021 był rekordowy dla MAN TopUsed w Polsce – sprzedaż w segmencie samochodów ciężarowych wyniosła blisko 2500 sztuk. Nowa infrastruktura firmy MAN Trucks & Bus Polska, uruchomiona w Wolicy pod Warszawą, jest przygotowana do zakupu i sprzedaży ponad 2 tys. pojazdów używanych rocznie.

„Polska jest dla nas jednym z najważniejszych europejskich rynków o niesamowitej dynamice rynku. Także dzięki nowemu centrum jesteśmy gotowi na wyzwania przyszłości, czyli przejście na zero- i niskoemisyjne pojazdy” – przekonywał podczas uroczystego otwarcia centrum Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.

Zarząd MAN planuje, że TopUsed Polska stanie się hubem pojazdów używanych MAN na Europę Wschodnią. Do tego celu posłuży nawiązanie wielu owocnych partnerstw z klientami i dealerami MAN na Ukrainie, Litwie i w Uzbekistanie.

Nowe centrum, zlokalizowane przy głównej siedzibie polskiego oddziału w podwarszawskiej Wolicy, to dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1000 mkw. 400 mkw. zajmuje część serwisowa, a 600 mkw. – przestrzeń biurowa. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex Mostostal.

Obiekt jest otoczony nowym przestronnym parkingiem (powierzchnia 21000 mkw.). Centrum MAN TopUsed będzie służyło usprawnieniu procesu zwrotu, przeprowadzeniu rzetelnej kontroli i przygotowaniu pojazdów używanych przed ich ponowną sprzedażą lub wynajmem zgodnie ze standardem producenta. Serwisowanie pojazdów według założeń producenta zapewnia dłuższą i efektywniejszą eksploatację.

„Podczas budowy zastosowane zostały rozwiązania przyjazne środowisku zgodnie z najnowszymi wytycznymi sztuki Przemysłu 4.0. Nowe centrum jest obiektem energooszczędnym dzięki zastosowaniu w pełni zintegrowanego system zarządzania budynkiem, zasilaniu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystaniu oświetlenia w technologii LED czy mechanizmów odzysku ciepła” – wyliczał Adam Bernatowicz, dyrektor ds. rozwoju sieci MAN Truck & Bus Polska.

W centrum będzie pracować łącznie 30 osób. Część biurowa została wyposażona w biurka z automatyczną regulacją wysokości, w budynku znajduje się m.in. przestrzeń typu hot desk dla pracujących mobilnie lub kreatywnie oraz jeden VIP room z przeznaczeniem na ważne rozmowy z klientami. Z myślą o sprawnej obsłudze klienta przygotowano też centrum logistyczne, umożliwiające bezkontaktowe przekazanie dokumentów i kluczyków do pojazdu.

MAN Truck & Bus Polska to spółka zajmująca się sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów marki MAN i Neoplan w Polsce. Dysponuje ona siecią serwisową składającą się z 32 punktów, w tym 7 własnych serwisów, jak również 25 autoryzowanych stacji obsługi.

MAN TopUsed jest międzynarodową marką pojazdów używanych MAN Truck & Bus.

Koncern MAN obecny jest na polskim rynku od 29 lat. W tym okresie sprzedał ponad 55000 pojazdów użytkowych, wyprodukował  ponad 170000 ciężarówek i ponad 20000 autobusów miejskich.

W Polsce MAN posiada dwa zakłady produkcyjne. Zakład MAN Trucks zlokalizowany w podkrakowskich Niepołomicach to najnowocześniejsza fabryka pojazdów ciężarowych w Europie, otwarta w 2007 roku. Produkuje pojazdy MAN klasy ciężkiej, przeznaczone do eksploatacji w całej Europie.

MAN jest też największym producentem autobusów w Polsce, których montaż odbywa się w fabryce w Starachowicach. Zakład ten to centrum kompetencyjne produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich dla całego koncernu MAN.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Opery, balet i spektakle teatralne wracają na wielki ekran Multikina. Ruszyła sprzedaż biletów na sezon 2022-2023

Next Post

MI: program inwestycyjny dla przygotowań do budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa podpisany (komunikat)

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ