Do góry

12 marca 2024

E.ON inwestuje w Polsce w zieloną energię

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii Grupy E.ON, w tym także E.ON Polska. Firma stawia sobie za cel coraz szersze wykorzystanie nowoczesnych technologii przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego, aby osiągnąć pełną neutralność klimatyczną do 2050 roku.

Dążenie do zeroemisyjności

Grupa E.ON w Polsce konsekwentnie podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, angażując się w wsparcie klientów indywidualnych i biznesowych w redukcji śladu węglowego. Spółka inwestuje w eMobility, rozwija ofertę produktową z zakresu odnawialnych źródeł energii dla domów i firm, oraz dekarbonizuje wytwórcze źródła ciepła, w tym rozpoczynając inwestycje biogazowe w Polsce.

Grupa E.ON ogłosiła swoje ambitne cele redukcji emisji gazów cieplarnianych. Do 2030 roku planuje zmniejszyć o 75% emisje, na które ma bezpośredni wpływ, a dekadę później osiągnąć całkowitą neutralność w tym obszarze. Koncern zamierza także zredukować emisje pośrednie, w tym w łańcuchu dostaw, o 50% do 2030 roku i o 100% do 2050 roku.

„Jednym z głównych wyzwań w dążeniu do osiągnięcia celu zeroemisyjności jest bezpośrednie lub pośrednie zapewnienie naszym klientom dostępu do zielonej, przystępnej cenowo energii. Bezpośrednie zapewnienie tego typu energii rozumiemy przez budowę dedykowanych instalacji OZE u klientów (tzw. on-site). Natomiast pośrednia droga polega na tworzeniu instalacji, z których zeroemisyjna energia jest wprowadzana do sieci (off-site) i sprzedawana naszym odbiorcom jako produkt” – mówi Jakub Roszkiewicz, prezes E.ON Polska Solutions.

Wykorzystanie biogazu jako stabilnego źródła energii odnawialnej może przyspieszyć transformację sektora energetycznego. Wymaga to inwestycji w nowe, przyjazne środowisku źródła wytwórcze oraz dekarbonizację istniejących rozwiązań.

Zróżnicowane źródła OZE

W celu przyspieszenia procesu transformacji sektora energetycznego, konieczne jest zastosowanie zróżnicowanych źródeł energii odnawialnej, w tym biogazu. Dzięki temu można uniknąć uzależnienia od warunków pogodowych i zapewnić stabilne źródło energii.

Wpływ biogazu na sektor energetyczny

Biogaz jako stabilne źródło energii odnawialnej może mieć duży wpływ na transformację sektora energetycznego. Inwestycje w biogaz mogą przyspieszyć proces dekarbonizacji istniejących rozwiązań oraz zapewnić niezależność od warunków pogodowych.

E.ON Polska korzysta z bogatego doświadczenia międzynarodowej Grupy E.ON w obszarze energii odnawialnej. Grupa E.ON ma silną pozycję w segmencie OZE w Niemczech i w Danii, a energia pochodząca z biogazowni stanowi znaczący odsetek produkcji energii na tych rynkach. W tym roku E.ON planuje oddanie do użytku pierwszej biogazowni w Polsce.

„Biogazownia w Nowych Borzach o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji wpisuje się w nasze plany zazieleniania portfela ofertowego. To także przykład aktywnego uczestnictwa E.ON Polska w transformacji energetycznej oraz możliwość zapewnienia naszym klientom stabilnych warunków cenowych w zakresie dostaw energii” – wyjaśnia Jakub Roszkiewicz.

E.ON Polska wspiera klientów w realizacji ich celów związanych z ochroną klimatu poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań energetycznych. Nasza oferta obejmuje produkty z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii oraz eMobility, które są dedykowane różnym grupom odbiorców, w tym klientom indywidualnym, przedsiębiorcom, dużym firmom, spółdzielniom mieszkaniowym oraz gospodarstwom rolnym.

Współpraca z klientami w zakresie redukcji emisji CO2

E.ON Polska aktywnie współpracuje z klientami, aby pomóc im w redukcji emisji dwutlenku węgla. Nasze rozwiązania obejmują zarówno technologie z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, jak i eMobility. Działamy we współpracy z klientami indywidualnymi, przedsiębiorstwami, dużymi firmami, spółdzielcami mieszkaniowymi oraz gospodarstwami rolnymi, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Oferowanie klientom zrównoważonych rozwiązań energetycznych

E.ON Polska konsekwentnie dąży do dostarczania klientom zrównoważonych rozwiązań energetycznych, które umożliwiają redukcję emisji CO2. Nasza oferta obejmuje produkty z obszaru fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii oraz eMobility, skierowane do klientów indywidualnych, przedsiębiorców, dużych firm, spółdzielni mieszkaniowych oraz gospodarstw rolnych. W ten sposób wspieramy naszych klientów w osiągnięciu ich celów klimatycznych.

E.ON Polska obecnie kończy inwestycję fotowoltaiczną o mocy blisko 1 MW we współpracy z Ceramiką Podkarpacką, aby pokryć 20% zapotrzebowania zakładu na energię. Ponadto, firma oferuje klientom wdrożenie systemu Dynamic Load Management w zakresie eMobility, umożliwiającego wykorzystanie ładowarek o większej mocy niż możliwości przyłączeniowe budynku. Ponadto, firma pomaga klientom w planowaniu budowy i rozwoju firmowych sieci ładowania pojazdów elektrycznych oraz elektryfikacji flot firmowych.

E.ON Group is committed to decarbonizing its heat production sources, as a crucial step towards achieving green energy for the future.

Heating is the second largest energy sector in Poland after electricity, with almost 400 licensed companies delivering over 100 TWh of district heating annually to Polish cities. E.ON has a significant market share in this sector, serving 30 medium and small-sized cities.

Grupa rozpoczęła projekt dekarbonizacji swoich źródeł wytwórczych, obejmujący blisko 500MW mocy zainstalowanej, z planem całkowitej eliminacji węgla do 2030 roku. Aktualnie w Szczecinie, Barlinku, Myśliborzu, Chojnicach i Starachowicach powstają nowe jednostki wytwórcze oparte o kogenerację gazową.

Ku neutralności klimatycznej i poszerzaniu wiedzy

Grupa E.ON koncentruje się na inwestycjach w zieloną energetykę jako kluczowym kierunku rozwoju. Ich celem jest stać się liderem w transformacji branży energetycznej, dostarczając energię ze źródeł odnawialnych i edukując rynek o znaczeniu nadchodzących zmian.

E.ON Talks to inicjatywa, która umożliwia przedsiębiorcom znalezienie odpowiedzi na pytania oraz inspiracje związane z zieloną transformacją. Popularność tego projektu pokazuje, jak istotne jest dzielenie się wiedzą i dostęp do najnowszych informacji branżowych w obliczu dynamicznych zmian w sektorze energii. 12 marca rozpoczął się czwarty sezon podcastu E.ON Talks, w pełni poświęcony różnym aspektom transformacji energetycznej.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Prev Post

ORDER PICKER – ASORTYMENT OGRODNICZY W HOLANDII (M/K)   – Praca Kielce

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ