Do góry

 MI:Pieniądze z KPO wspierają budowę obwodnic (komunikat)
3 stycznia 2024

MI:Pieniądze z KPO wspierają budowę obwodnic (komunikat)

Biesterfeld and Celanese have announced an expansion of their collaboration in 2024. The two companies will be working together to enhance their joint portfolio and explore new market opportunities.

Informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło realizację Krajowego Planu Odbudowy poprzez alokację środków na budowę i modernizację dróg w Polsce. W ramach tego programu, 29 grudnia 2023 r. podpisano dwie umowy pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, które przewidują wsparcie finansowe w wysokości około 2,3 mld złotych.

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak ogłosił, że odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy umożliwi finansowanie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach, takich jak nowe obwodnice miast i modernizacja niebezpiecznych miejsc na jezdniach.

W ramach ogłoszonego w grudniu 2023 r. naboru E2.2.1, inwestycje w bezpieczeństwo transportu mogą otrzymać wsparcie na budowę 90 km obwodnic, modernizację 305 miejsc niebezpiecznych na drogach krajowych oraz zainstalowanie 128 automatycznych urządzeń do nadzoru nad ruchem drogowym. O wsparcie mogą ubiegać się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

CUPT otrzymał dwa wnioski o wsparcie finansowe od GDDKiA, co umożliwiło podpisanie umów dotyczących przedsięwzięcia „Budowa obwodnic miejscowości na sieci dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad”. Projekt ten obejmuje budowę ponad 90 km obwodnic na sieci dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA, w tym obwodnic Smolajn, Brzezia, Nowego Sącza, Chełmca, Grzymiszewa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lipska, Strykowa, Wąchocka, Szczecinka, Gostynia, Pułtuska oraz Suchowoli. Wybór tych obwodnic został dokonany na podstawie już podpisanych umów lub planowanych do podpisania w celu zakończenia realizacji w okresie kwalifikowalności KPO, czyli do końca czerwca 2026 roku. Środki z KPO zostaną wykorzystane do zrefinansowania już zrealizowanych inwestycji.

Program „Poprawa bezpieczeństwa ruchu” skoncentruje się na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w 125 lokalizacjach na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA.

Została podpisana umowa na budowę obwodnicy w wysokości 2 mld zł oraz umowa na zadania BRD w wysokości niemal 290 mln zł.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez zmian w treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Kielce: ROZŁADUNEK/ ZAŁADUNEK Z UŻYCIEM WÓZKA TYPU EPT (M/K)

Next Post

Oferta pracy w Kielce na stanowisko – OPERATOR CNC HEIDENHAIN W HOLANDII (M/K)

post-bars
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ