Do góry

 Realizacja S74: od Łagowa do Opatowa – Nowa droga dla województwa lubuskiego!
11 października 2023

Realizacja S74: od Łagowa do Opatowa – Nowa droga dla województwa lubuskiego!

Spółka Healthware i EVERSANA INTOUCH zmierzają w kierunku fuzji, tworząc wyjątkową, ogólnoświatową sieć agencji, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie wieloletniego partnerstwa do zdobycia wielu nagród.

Ministerstwo Infrastruktury informuje o zawarciu umowy z wykonawcą drogi ekspresowej S74 od Łagowa do Opatowa w województwie świętokrzyskim. 18,3 kilometrowa trasa ma zostać zrealizowana za ok. 630 mln zł przez firmę Aldesa Construcciones.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała wyboru wykonawcy tego zadania, co stanowi kolejny krok w kierunku modernizacji infrastruktury w Polsce.

Rząd jest zobowiązany do sfinalizowania budowy drogi ekspresowej S74, która przyczyni się do lepszego połączenia wschodnich i zachodnich powiatów województwa świętokrzyskiego. Zdecydowanie zwiększy to bezpieczeństwo kierowców, jak i komfort podróży. Planowana droga ma również połączyć centralną Polskę z Podkarpaciem. Takie działania są priorytetem dla wiceministra infrastruktury, Grzegorza Witkowskiego.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 39 miesięcy, pomijając okresy zimowe, zgodnie z postanowieniami podpisanej umowy. Przewidywany termin ukończenia całości prac wynosi 2027 rok.

Przy budowie drogi Łagów – Opatów wykorzystany zostanie nowy ślad na południe od istniejącej DK74. Obok węzła w Baćkowicach wybudowane będą dziewięć wiaduktów, siedem mostów oraz dwie stacje obsługi podróżnych w Oziębłowie. Ponadto zaprojektowane zostaną dwa przejścia dla zwierząt.

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa i komfortu, plan zadania przewiduje budowę dróg dojazdowych i skuteczne połączenie obszarów przyległych. Ponadto, będą wykonywane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne. Oprócz tego zostanie przeprowadzona budowa i modernizacja infrastruktury drogowej.

Trasa S74, będąca ważnym elementem drogowego szlaku komunikacyjnego, ma zapewnić bezpieczne i szybkie połączenie województwa świętokrzyskiego z siecią dróg krajowych.

Obecnie, realizacja pięciu odcinków trasy o łącznej długości ok. 74 km, rozciąga się na terenie woj. świętokrzyskiego.

Styczniu 2023 r. GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód (ok.16,4 km). Wykonanie tej inwestycji zaplanowano na II połowę 2025 r.

Realizacja 5-kilometrowego odcinka S74 węzeł Kielce Zachód – Kielce ruszyła w styczniu tego roku. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej, a w planach jest złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID jeszcze w tym roku. Inwestycja ma być ukończona do II połowy 2026 r.

Inwestycja w postaci obwodnicy Opatowa w ciągu DK9 i S74 obejmuje łącznie ok. 11,5 km trasy. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2023 r. i zgodnie z planem mają zakończyć się w grudniu 2024 r. Projektuj i buduj, czyli system zastosowany w realizacji inwestycji, ruszył w czerwcu 2021 r.

GDDKiA podpisała w wrześniu umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 27,5 km odcinka S74. Inwestycja pozwoli kierowcom na szybszy dojazd z granic województwa łódzkiego/świętokrzyskiego do Mniowa, a jej wartość wynosi aż 1 mld zł. Oczekiwany termin oddania do użytku to 2027 rok.

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę drogi S74 od Cedzyny do Łagowa, liczącej ok. 30 km. Planowany termin zakończenia prac to 2022 rok.

Wszelkie informacje dotyczące przetargu można znaleźć w serwisie PAP. Wszystkie informacje publikowane w serwisie nie podlegają zmianom i są wyłączną odpowiedzialnością nadawcy komunikatu, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Praca: ORDER PICKER W MAGAZYNIE Z ARTYKUŁAMI MROŻONYMI (M/K) (Kielce)

Next Post

XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich – Polanica-Zdrój gości najważniejsze wydarzenie branży uzdrowiskowej

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ