Do góry

 Otwarcie Centrum Nauki „SOWA” w Ostrowcu Świętokrzyskim – nowa przygoda edukacyjna
12 czerwca 2023

Otwarcie Centrum Nauki „SOWA” w Ostrowcu Świętokrzyskim – nowa przygoda edukacyjna

7 czerwca 2023 roku był dniem szczególnym w Ostrowcu, kiedy to uroczyście otwarto Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, znajdującą się na trzecim piętrze budynku kina Etiuda. Niebawem do gmachu dołączy również Centrum Tradycji Hutnictwa, które uruchomi tu swoją wystawę.

Interaktywne centrum edukacyjne SOWA, stworzone we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, pozwala najmłodszym na odkrycie praw fizyki poprzez rozwiązywanie zadań i przeprowadzanie eksperymentów. Nie jest to typowa lekcja, ale wyjątkowa zabawa, która pozwala zwiedzającym na poznanie różnych aspektów świata przyrody – od światła i ruchu, po ludzki organizm. SOWA składa się z 18 interaktywnych eksponatów i przestrzeni warsztatowej (Majsternia), gdzie dzieci mogą swobodnie eksperymentować i podejmować wyzwania konstruktorskie. Ostrowiecka SOWA to jedna z czterech w woj. świętokrzyskim, która oferuje niezapomniane wrażenia edukacyjne.

Kulminacyjnym punktem oficjalnego otwarcia była przemowa Włodzimierza Bernackiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. – To dla nas wyjątkowa chwila, gdyż dziś odkrywamy kolejne miejsce na mapie Polski, w którym wszyscy będziemy mieli szansę poznać świat eksperymentu – powiedział. Minister podkreślił, że powstawanie takich przestrzeni jest ważne dla rozwoju młodych ludzi i zachęcania ich do kreatywnego myślenia.

Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik, zauważył, że SOWA umożliwia nam samodzielne poznanie świata i jego mechanizmów. Ostrowiecka SOWA jest częścią 32 placówek, które w tym roku zostały otwarte w Polsce. Artur Łakomiec, Wiceprezydent miasta, wyraził radość z powodu otwarcia SOWY, która ma stać się początkiem nowej ery dla historycznego Zakładowego Domu Kultury.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Nowe połączenia kolejowe – lepsza mobilność dla wszystkich!

Next Post

Kielce: ZBIÓR JABŁEK I GRUSZEK W HOLANDII (M/K) sezon 2023

post-bars
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ