Do góry

 Promujemy Budżet Obywatelski w Ostrowcu Świętokrzyskim: Młodzież w akcji!
22 maja 2023

Promujemy Budżet Obywatelski w Ostrowcu Świętokrzyskim: Młodzież w akcji!

Poniedziałkowy wieczór był szczególnym momentem dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z Ostrowca, którzy zebrali się w budynku MOSiR na spotkaniu z Wiceprezydentem Arturem Łakomcem, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Mariuszem Łatą, przedstawicielami Urzędu Miasta oraz lokalnymi mediów.

Spotkanie dotyczyło promocji Budżetu Obywatelskiego, który powraca do naszego miasta z nową, bardziej dostępną dla wszystkich formułą. Gmina dąży do tego, by młodzi ludzie mieli udział w kształtowaniu życia miasta, a promocja Budżetu Obywatelskiego przez nich jest krokiem w tym kierunku. Podczas spotkania młodzież pomysłowo zadawała pytania oraz przedstawiała swoje własne rozwiązania dotyczące programu samorządowego.

Artur Łakomiec, Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zwrócił uwagę na konieczność włączenia młodych mieszkańców do dyskusji na temat Budżetu Obywatelskiego. W jego opinii, angażowanie tej grupy wpłynie na wzbogacenie programu i wprowadzenie nowych, śmiałych i zaangażowanych pomysłów.

Planowanie przyszłego Budżetu Obywatelskiego będzie z pewnością wymagało od nas wszystkich wytężonej pracy, ale możemy być pewni, że jeśli zadbamy o to, by młodzież miała swój głos w dyskusji, będziemy cieszyć się wyjątkowymi efektami. Życzymy sobie, aby następne edycje Budżetu Obywatelskiego przyniosły nam wiele pozytywnych zmian – podsumował Wiceprezydent.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wprowadziła zaktualizowane regulacje Budżetu Obywatelskiego, które zapewniają znacznie więcej środków do wykorzystania, a także rozszerzone możliwości konsultacji społecznych, w tym w postaci elektronicznej. W celu uzyskania opinii mieszkańców gmina organizowała spotkania otwarte, gromadziła uwagi w formie papierowej i elektronicznej. Wzmocniona formuła Budżetu Obywatelskiego umożliwia większą liczbę osób głosowania i zwiększa liczbę wniosków dopuszczonych do głosowania. Co więcej, dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w głosowaniu za zgodą rodziców lub opiekunów, co wpłynie na lepsze zrozumienie przez mieszkańców działań podejmowanych przez gminę.

Miasto Ostrowiec Świętokrzyski otrzymało finansowanie w wysokości 2 974 766 EUR, które pochodzi z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Jego celem jest zapewnienie poprawy jakości życia mieszkańcom w każdym wieku oraz wprowadzenie zmian w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego miasta i usprawnienia lokalnej administracji publicznej.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Oferta pracy Kielce – OPERATOR HEFTRUCK W HOLANDII (M/K)

Next Post

Kulturalna edukacja wspierana przez PGE – wspomnienia Wojciecha Dąbrowskiego, Prezesa Zarządu PGE

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ