Do góry

 Uroczyste Nadanie Sztandaru Aresztowi Śledczemu w Kielcach
5 maja 2023

Uroczyste Nadanie Sztandaru Aresztowi Śledczemu w Kielcach

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro uczestniczył dziś (5 maja br.) w uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Kielcach. Był to wyraz uznania dla wzorowej służby i patriotyzmu funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Prokurator Generalny Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uczestniczył w dniu dzisiejszym (5 maja br.) w uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Kielcach. Ten wyjątkowy gest miał wyrazić uznanie dla wyśmienitej pracy i postawy patriotycznej funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Uroczyste nadanie sztandaru Aresztowi Śledczemu w Kielcach to dla mnie ogromna duma i radość. To głęboki szacunek dla służby pełnionej przez funkcjonariuszy dla dobra naszego kraju i ich niezwykle ważnej i niebezpiecznej pracy. Praca Służby Więziennej ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia naszemu narodowi bezpieczeństwa – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Sztandar Aresztu Śledczego w Kielcach jest symbolem szacunku i wysokiego prestiżu, jaki zasługuje Służba Więzienna w społeczeństwie. Minister spraw wewnętrznych zapewnia, że realizuje on swoją misję poprzez modernizację i zmianę warunków pracy funkcjonariuszy, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w zakładach karnych.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Areszt Śledczy w Kielcach, jak i inne służby mundurowe, otrzymały wyjątkowy sztandar, który jest ukoronowaniem tego wyjątkowego wyróżnienia.

Areszt Śledczy w Kielcach może być dumny z otrzymanego wyróżnienia – sztandaru, który jest symbolem szacunku i wysokiego prestiżu, jaki zasługuje Służbie Więziennej w społeczeństwie. Minister Spraw Wewnętrznych zapewnił, że wspiera modernizację i zmianę warunków pracy funkcjonariuszy, aby zapewnić im bezpieczeństwo w zakładach karnych.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wielokrotnie wskazywał na sukces programu „Praca dla więźniów” oraz Systemu Dozoru Elektronicznego, które są priorytetem dla obecnego kierownictwa resortu sprawiedliwości i Służby Więziennej.

Minister przypomniał, że suwerenność jest słabe, jeśli nie jest chroniona. Dlatego Służba Więzienna i wojsko ciągle odbywają wspólne szkolenia, by zapewnić Polsce bezpieczeństwo nawet w najtrudniejszych czasach. Pomimo wszelkich nadziei na lepszą przyszłość, trzeba być gotowym na ewentualności.

Gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej, wyraził swoje uznanie dla Aresztu Śledczego w Kielcach, nadając mu sztandar tuż po obchodach tak ważnych dla Polaków świąt jak rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi. Przyznanie sztandaru jest wielkim wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem ze strony Aresztu Śledczego do dalszego służenia społeczeństwu. Sztandar symbolizuje również dumę z bycia Polakiem.

Uroczystość gromadziła wielu przedstawicieli władz, w tym polityków, samorządowców, przedstawicieli administracji rządowej i służb mundurowych, a także biskupa diecezji kieleckiej, Jana Piotrowskiego. Sztandar będzie wykorzystywany zarówno podczas uroczystości o charakterze patriotycznym i religijnym, jak i podczas wręczania funkcjonariuszom nominacji na wyższe stopnie, orderów oraz odznaczeń.

PAP SA przekazuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca jest odpowiedzialny za treść i ponosi konsekwencje wynikające z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Praca na stanowisku – Specjalista ds. Obsługi Klienta Odpisywanie na wiadomości Praca Zdalna (Kielce)

Next Post

Praca w Kielce na stanowisku – PRACOWNIK MAGAZYNU W PRZETWÓRNI WARZYW I OWOCÓW W HOLANDII (M/K)

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ