Do góry

 Większy spokój dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego: nowe środki ochrony przeciwpowodziowej
16 marca 2023

Większy spokój dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego: nowe środki ochrony przeciwpowodziowej

Firmy deweloperskie w Polsce

Polskie firmy deweloperskie z umiarkowanym optymizmem patrzą na najbliższe miesiące. Powinno być oddawanych coraz więcej mieszkań, ale nie należy spodziewać się spadku ich cen. O wyzwaniach branży deweloperskiej dyskutowali w Centrum Prasowym PAP uczestnicy debaty „Jaka będzie przyszłość firm deweloperskich”.

  • Zmiany w prawie budowlanym – rozważano jakie korzyści dla deweloperów może przynieść nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
  • Coraz większa wiedza konsumentów na temat zakupu mieszkania – jak pozytywnie wpłynąć na jakość oferowanych produktów deweloperskich
  • Kwestia zwiększania zaufania do inwestycji – jak zbudować zaufanie klientów do deweloperów

Podczas debaty wskazywano na konieczność ustanowienia jasnych i transparentnych procedur oraz wprowadzenia nowoczesnych technologii wspierających proces inwestycyjny. Eksperci podkreślali, że wdrażanie nowych rozwiązań może stać się impulsem do rozwoju branży deweloperskiej.

Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w wielu regionach Polski zwiększa zainteresowanie kupnem mieszkań w tych rejonach, co wpływa pozytywnie na rynek deweloperski. Nowe inwestycje budowlane przyciągają zarówno kupujących jak i deweloperów, którzy, dzięki nowym możliwościom, mogą dokonywać ciekawych inwestycji.

Cieszymy się, że inwestycje budowlane przyczyniają się do wzrostu zainteresowania deweloperów i klientów, aby razem tworzyć lepszą przyszłość przemysłu deweloperskiego w Polsce. Poprzez tworzenie zaufania, wykorzystywanie nowych technologii oraz wdrażanie zmian w prawie budowlanym możemy mieć pewność, że branża deweloperska w Polsce będzie wzrastać i zapewnić nowe, lepsze możliwości.

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe m. Ostrowiec Świętokrzyski

W ramach zadania inwestycyjnego „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe m. Ostrowiec Świętokrzyski, gm. Ostrowiec Świętokrzyski oraz gm. Bodzechów, w oparciu o regulację rzeki Modły, z wykorzystaniem istniejącego zbiornika w Częstocicach jako polderu zalewowego do redukcji fali powodziowej” wybudowany został system czterech suchych zbiorników przeciwpowodziowych z przegrodami piętrzącymi na Modle i jej dopływach. Dodatkowo został podwyższony lewy wał przeciwpowodziowy Modły w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz przebudowane zostały dwa przepusty na Modle w Mychowie Kolonii. Rzeka została odmulona i pogłębiona, a jej skarpy zostały ubezpieczone.

Korzyści dla środowiska naturalnego

W wyniku realizacji przedsięwzięcia możliwe jest przejęcie i zretencjonowanie nadmiaru spływu wód wywołanego deszczami nawalnymi, a także poprawa spływu wód powodziowych rzeki Modły i dopływu spod Mychowa. Ponadto, wskutek ograniczenia erozji koryta oraz ilości zanieczyszczeń odprowadzanych do rzeki, wzrośnie poziom czystości wód i nastąpi ogólna poprawa środowiska naturalnego.

Środki finansowe

Zadanie zostało zrealizowane z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 16,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi ok. 14,3 mln zł.

  • Poprawa spływu wód powodziowych rzeki Modły i dopływu spod Mychowa
  • Zredukowanie erozji koryta oraz ilości zanieczyszczeń odprowadzanych do rzeki
  • Zwiększenie poziomu czystości wód i poprawa środowiska naturalnego

Dzięki realizacji zadania, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okoliczych gmin mają wyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony przed skutkami powodzi. Dzięki współpracy wielu instytucji, ponad 16,8 mln zł zostało zainwestowane w poprawę środowiska i zabezpieczenie przeciwpowodziowe lokalnych mieszkańców.

Dlaczego komputery są tak ważne?

Komputery są ważne, ponieważ służą jako narzędzia do wykonywania wielu różnych czynności. Są one szczególnie przydatne w wielu dziedzinach, takich jak biznes, edukacja, medycyna lub nauka. Znaczenie komputerów w naszym codziennym życiu jest trudne do przecenienia.

Komputery są używane do przetwarzania danych, tworzenia prezentacji, tworzenia stron internetowych i aplikacji, a także do wielu innych zadań. Mogą one zapewnić bardziej wydajną pracę, szybsze przesyłanie informacji i większą wygodę w wykonywaniu codziennych zadań. Oto niektóre z korzyści płynących z używania komputerów:

  • Oszczędność czasu: komputery pozwalają na szybsze wykonywanie zadań, co oznacza, że możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Oszczędność energii: komputery są energooszczędne, co oznacza, że można zaoszczędzić na kosztach energii.
  • Łatwość użytkowania: dzięki intuicyjnemu i prostemu interfejsowi komputer jest łatwy w użyciu i przyjazny dla użytkownika.
  • Bezpieczeństwo danych: komputery oferują bezpieczne przechowywanie danych i informacji, co zapewnia ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Komputery są również używane do połączenia ludzi z całego świata, co umożliwia wymianę informacji i wiedzy na całym świecie. W ten sposób komputery stały się częścią naszego życia, ułatwiając nam komunikację, edukację, a nawet zakupy. Warto więc wykorzystać je w jak najlepszy sposób i cieszyć się z ich zalet.

Komputery są dziś niezbędnym narzędziem do tworzenia i dzielenia się wiedzą. Umożliwiają nam dostęp do informacji i wiedzy, która pomaga nam w codziennych czynnościach, a także pozwala nam uzyskać lepsze wyniki w szkole i w pracy. Możemy dzięki nim pracować wydajniej i skuteczniej, a to sprawia, że jest to jeden z najważniejszych elementów współczesnego życia.

Komputery są niezbędnym narzędziem, które można wykorzystać do tworzenia i przetwarzania informacji, a także do komunikacji z innymi. Dzięki nim możemy wykonywać wiele zadań w krótszym czasie, uzyskać dostęp do informacji i wiedzy, a także nawiązywać kontakty z ludźmi na całym świecie. Dzięki temu komputery stanowią ważny element naszego życia i pozwalają nam wykonywać wiele zadań w jak najlepszy sposób.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Nowa obwodnica Opatowa – zapowiedź lepszej przyszłości transportu w regionie

Next Post

Oferta pracy: Specjalista ds. Obsługi Klienta Odpisywanie na wiadomości Praca Zdalna (Włoszczowa)

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ