Do góry

 Młodzieżowa piłka ręczna wraca do Kielc
6 października 2022

Młodzieżowa piłka ręczna wraca do Kielc

„Piłka ręczna to jedna z najbardziej emocjonujących i dynamicznych dyscyplin sportowych. Pragniemy aby młodzi ludzie mogli poszukiwać sportu dla siebie i doskonalić swój talent w wybranej dyscyplinie. Chcemy inspirować i dawać szansę na rozwój. Nasze wydarzenia to też szansa na niezwykłe spotkania z prawdziwymi gwiazdami i sportowymi idolami” – mówi prezes Fundacji Orły Sportu Rafał Wosik.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w nieco zmodyfikowanej formie w porównaniu z zeszłoroczną edycją. W ramach projektu blisko 200 dzieci z roczników 2010 i młodszych, reprezentujących 12 województw, zostanie zaproszonych na 3-dniowe wydarzenie do Kielc – stolicy piłki ręcznej.

Tu, w dniach 14-16.10.2022r. w Hali Legionów, spotka się 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców, by rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w kraju! Na uczestników czekają medale, puchary, sportowe gadżety i masa atrakcji przygotowana przez najlepszych animatorów i pasjonatów sportu w Polsce.

W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy. Na uczestników czeka masa aktywnych atrakcji i ciekawych spotkań. Tego dnia podczas oficjalnego otwarcia pojawią się gwiazdy sportu oraz politycy wspierający inicjatywy sportowe. Impreza rozpocznie się Wielką Lekcją WF-u z piłką ręczną. To idealna forma rozgrzewki i treningu przed rozgrywkami w kolejne dni, pełna zadań i ćwiczeń piłkarskich. Organizator przewidział masę atrakcji sprawnościowych i ciekawych urządzeń sportowych, dzięki którym można wpierać proces treningowy. Do tegorocznego wydarzenia, podobnie jak w zeszłym roku, dołączyła Polska Agencja Antydopingowa. W ramach akcji POLADA pojawi się ze swoim kamperem – mobilną stacją kontroli, gdzie będzie można poznać pracę tej organizacji od środka. Pracownicy POLADA przeprowadzą także szkolenie związane z czystym sportem i zasadami Fair Play, tak ważnymi zarówno w dorosłym, jak i dziecięcym sporcie.

Kolejne 2 dni imprezy to czas sportowej rywalizacji. Drużyny zmierzą się w uczciwej walce o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Wszystko będzie się odbywało pod okiem profesjonalnych sędziów i z intensywnym dopingiem fanów i miłośników piłki ręcznej.

„Największych emocji spodziewamy się w niedzielę podczas meczy finałowych. Najlepsze drużyny walczyć będą o puchary i sportowe nagrody. Ale najważniejsze jest dla nas, aby każdy z uczestników wrócił z niezwykłym doświadczeniem i chęcią do rozwoju swojego sportowego talentu” – podkreśla Rafał Wosik.

Już w przyszłym tygodniu Kielce staną się ponownie stolicą piłki ręcznej dla dzieci z całego kraju. Może wśród nich znajdują się przyszli reprezentanci Polski i najlepsi profesjonalni zawodnicy?

Zajrzyjcie do Hali Legionów Kielce 14-16.10.2022 i zobaczcie, jak rywalizują ze sobą najlepsi szczypiorniści w swojej grupie wiekowej.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Projekt Ręczna na Orliku jest finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Prev Post

Amunicja termobaryczna dla polskiej artylerii zaprezentowana podczas MSPO przez polsko-słowacko-bułgarskie konsorcjum

Next Post

ZPUE SA (23/2022) Informacja o transakcji otrzymana w trybie art. 19 MAR

post-bars

Może Ci się spodoba

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies
AKCEPTUJĘ